Úvod / Novinky / Invalidní vozíky hrazené pojišťovnou

Invalidní vozíky hrazené pojišťovnou

Invalidní vozíky hrazené pojišťovnou - | Zdravotnické pomůcky    Pro získání invalidního vozíku hrazeného pojišťovnou, potřebujete splnit hned několik podmínek. Vozík však i po jeho obdržení zůstává stále majetkem pojišťovny. Toto i další důležité informace najdete v našem článku.

Abyste mohli získat invalidní vozík hrazený pojišťovnou na předpis, musí vám ho předepsat váš ošetřující lékař a schválit revizní lékař vaší pojišťovny. Může se jednat o rehabilitačního lékaře, internistu, neurologa či ortopeda. Jednou za 5 let máte ze zákona nárok na mechanický invalidní vozík, pokud samozřejmě splňujete diagnózu pro jeho přidělení. Vozík by vám měla zaplatit zdravotní pojišťovna a vy byste ho tak měli mít zcela zdarma. Ovšem takový vozík není váš a zůstává stále majetkem pojišťovny, která může po určité době rozhodnout, že již vozík nutně nepotřebujete a musíte ho vrátit.

 

Ze zdravotního pojištění si navíc nemůžete vybrat jakýkoliv vozík, ale pouze ten typ, který má pojišťovna ve svém číselníku.

Bohužel pojišťovny navíc často šetří, a i když vám lékař předepíše konkrétní typ invalidního vozíku z číselníku, revizní lékař vaší pojišťovny, který vaší žádost schvaluje, na to nemusí brát zřetel a zvolí tu nejlevnější možnou alternativu, nebo vám vydá tzv. repasovaný vozík, který je již použitý. Jestliže se jedná o vybavenější invalidní vozík, nemusí úhrada od pojišťovny pokrýt celou výši nákladů a po vás tak bude požadován doplatek.

 

Kvalitní invalidní vozíky za dobrou cenu

 

Jestliže výběr vozíku nechcete ponechat náhodě, a absolvovat zdlouhavý proces schvalování vaši žádosti pojišťovnou, doporučujeme vám obrátit se na firmu Distrimed, která zajišťuje prodej kvalitních zdravotnických pomůcek. Vozík si zde můžete pořídit za přijatelnou cenu a i v případě, že se pojišťovna z nějakého důvodu rozhodne ukončit zápůjčku, máte jistotu, že vám zůstane doma.

Firma Distrimed je výhradním dovozcem invalidních vozíků firmy Timago International Group. Tyto invalidní vozíky můžete vybírat přímo v e-shopu s dopravou k vám domů zdarma.

 

Správný invalidní vozík může pozitivně ovlivnit průběh léčby. Pokud nevíte, jak vybrat vhodný typ, a na které parametry se při výběru zaměřit, přečtěte si tohoto rádce.

 

Realizuje Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.