Úvod / Novinky / Vhodná dezinfekce rukou pro děti

Vhodná dezinfekce rukou pro děti

Vhodná dezinfekce rukou pro děti - | Zdravotnické pomůcky    Máte doma školáka? Poradíme vám, jakou dezinfekci na ruce koupit dítěti a proč se nespoléhat na to, co zabezpečí pro dezinfekci škola.

Jak je v dnešní době, v souvislostí se šířením koronaviru, důležité dodržování hygienických podmínek, slyšíme denně ze všech médií. V době rozvolňování opatření, je to dokonce důležitější, než v době, kdy se lidé nestýkají. A je zřejmé, že některé hygienické návyky, které jsme před nástupem epidemie neměli, už tady zůstanou. Patří mezi ně například dezinfekce rukou, kterou budeme určitě provádět častěji, než jsme byli zvyklí dříve.

Máte doma školáka?

V současné době dochází k návratu lidí do práce a dětí do škol. Kromě spousty jiných opatření ve školách musí dětem zajistit dezinfekci na ruce. Zabezpečit ale takové množství kvalitních dezinfekčních přípravků není mnohdy v tuto chvíli snadný a levný úkol. Proto se do škol distribuuje přípravky, které nemusí splňovat požadavky pro častou dezinfekci rukou dětí.

 

Je rozdíl v dezinfekčních přípravcích na ruce?

Dezinfekce, kterou „dostane“ vaše dítě ve škole zdarma, je určitě účinná, jelikož obsahuje velké množství alkoholu, který si poradí s viry. Méně je však známý fakt, že se většinou jedná o výrobky, které byly vyrobeny narychlo a nemají certifikaci, tj. nebyly testovány v akreditovaných laboratořích dle platných norem.

Kvalitní dezinfekce na ruce, které jsou certifikovány pro použití ve zdravotnictví, musí kromě účinností proti širokému spektru virů a mykobakterií splňovat požadavek na dobrou snášenlivost s pokožkou, kterou výrobci dokládají dermatologickými testy. To znamená, že tyto přípravky obsahují kromě alkoholu další ochranné složky, které zaručují, že i při častém používání zůstane pokožka vláčná a chráněná před vysušením, které způsobuje alkohol. Tato vlastnost je v případě jemné dětské pokožky rukou velmi důležitá a často opomíjená. Dezinfekce na ruce pro děti by tyto zvláčňující složky určitě mít měla.

Pokud chcete mít jistotu, že vaše dítě nebude mít z důvodu časté dezinfekce rukou kožní problémy (praskání a olupování kůže, ekzémy), přibalte mu do školy raději kvalitní dezinfekci.

Jak poznat kvalitní dezinfekci na ruce pro děti a kde ji koupit?

Na eshopu distrimedpomucky.cz prodáváme pouze dezinfekční prostředky, které mají certifikaci dle platné legislativy v ČR, což dokladuje bezpečnostní list, který je uveden u každého výrobku (v záložce Soubory). Jedná se o přípravky od výrobců s dlouholetou zkušeností ve výrobě dezinfekčních prostředků pro nemocnice a ostatní zdravotnická zařízení.

Pro školáky doporučujeme menší 100 ml balení dezinfekce STERILLIUM, které nezabere moc místa v brašně.

Možno koupit i ve zvýhodněném balení 5 kusů.

Realizuje Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.