Úvod / Novinky / Nástavce na WC – pomocník s výběrem

Nástavce na WC – pomocník s výběrem

Nástavce na WC – pomocník s výběrem - | Zdravotnické pomůcky    Aby nástavec sloužil svému účelu, je nutno vybrat nejvhodnější typ, který bude vyhovovat konkrétnímu zákazníkovi. Nejdůležitější parametry jsou nosnost a výška nástavce, tj. o kolik centimetrů zvyšuje posed. Následně zvažujte materiál, systém uchycení

K čemu se používá

Nástavec na WC pro zvýšení toaletní mísy je kompenzační pomůckou, která usnadňuje provádění hygienických činností. Doporučuje se osobám s omezeními a pohybovými disfunkcemi, které mají problémy při sedání a vstávání z WC mísy a osobám po operaci kyčelního kloubu.

 

Na co se zaměřit při výběru

Aby nástavec sloužil svému účelu, je nutno vybrat nejvhodnější typ, který bude vyhovovat konkrétnímu zákazníkovi. Nejdůležitější parametry jsou nosnost a výška nástavce, tj. o kolik centimetrů zvyšuje posed. Následně zvažujte materiál, systém uchycení a doplňky (poklop, madla).

 

Pro bezpečné používání je důležité vybírat s výrobků, které jsou schválené jako zdravotnický prostředek, což znamená, že uváděné vlastnosti odpovídají evropské normě pro zdravotnické prostředky dle Nařízení EU o zdravotnických prostředcích (MDR) (EU 2017/745). V naší nabídce najdete pouze takto schválení produkty.

 

1. Nosnost – na trhu se obecně nevyskytují nástavce s nižší nosností než 100 kg, je ale nutno vždy tuto hodnotu u daného výrobku ověřit. Pro osoby s vyšší hmotností je samozřejmě nutno vybrat nástavce s větší nosností. V naší nabídce najdete nástavce s nosností až 250 kg

 

2. Výška nástavce - zvolte tak, aby celková výška toalety i s nástavcem byla shodná s výškou podkolení jamky (po dosednutí by měl být v koleni pravý úhel). Pro vozíčkáře je vhodné, aby výška toalety s nástavcem byla, pro snadnější přesun, přibližně v úrovni výšky sedu vozíku.

Pro běžné postavy se nejčastěji voli výška nástavce kolem 10cm, pro vyšší osoby pak 15 až 17cm. Existuje i model s nastavitelnou výškou, u kterého lze nastavit výška na 9, 13 anebo 17cm a je navíc vybaven i sklopnými madly.

 

3. Materiál – většinou se nástavce vyrábějí z plastů (polypropylenu), které jsou velmi odolné a lehce omyvatelné a dezinfikovatelné. Pro vozíčkáře je z hlediska prevence dekubitů vhodnější vybrat nástavec CONTACT s vyměkčeným prkénkem ve variantě bez poklopu, anebo s poklopem.

 

4. Systém uchycení na WC mísu – existuje několik systémů:

 
  • Fixačními šrouby

Jednoduchý způsob uchycení na WC mísu pomocí dvou fixačních šroubů a vymezovací patky v  přední části pro zamezení pohybu. Tento levný, nejrozšířenější a univerzální způsob uchycení je vhodný pro všechny typy standardních WC mís. Nejoblíbenější jsou nástavce KING  s nosností 225kg 10cm bez poklopu, 10cm s poklopem a 15cm s poklopem.

 

  • Clip UP

Snadno se instaluje na jakoukoli toaletní mísu díky inovativnímu zaklepávacímu upevňovacímu systému - jednoduše jej položte na mísu a přitlačte po stranách k sobě. Mají nosnost 150 kg, výšku 10 cm a jsou vyráběny ve více barevných variantách (bez poklopu): bílé, šedé, modré, a anýzové.

 

  • Clipper

Jednoduchá montáž na toaletní mísu – stačí zacvaknout 4 klipy (7-mi stupňový systém zacvaknutí). Mají nosnost 185 kg, zvyšují posed o 10 cm a jsou ve variantě bez poklopu - CLIPPER II, s poklopem – CLIPPER III a s poklopem a odklopnými madly (100 kg) – CLIPPER V

 

  • CONTACT

 Jednoduchá montáž pouhým nasazením na mísu – nemusí pasovat na hranaté tvary WC mísy. Mají vyměkčený povrch pro komfortní užívání a jako prevence vzniku dekubitů, výšku 11 cm a nosnost 185 kg. Jsou v provedení bez poklopu a s poklopem.

 

4. Doplňky – jako například madla – ulehčují vstávání z toalety. Většinou se dají sklopit pro úsporu místa. Všechny nástavce na WC najdete ZDE

 

Realizuje Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.