Úvod / Novinky / Ochrana před klíšťaty a komáry

Ochrana před klíšťaty a komáry

Ochrana před klíšťaty a komáry - | Zdravotnické pomůcky    S příchodem jara můžeme očekávat i příchod klíšťat a komárů. Nejen, že jsou velice nepříjemní, ale také zdraví nebezpeční. Jaké nemoci přenáší a jak se proti nim bránit?

Klíště a komár – dva největší postrachy jara

Zimní dny spojené s chřipkou a nachlazením jsou tytam a všichni můžeme vítat jaro. Jaro však neznamená jen obdivování krásy kvetoucích stromů, ale také nepříjemnost s probouzejícím se hmyzem.

Klíště

Klíště patří k nejméně oblíbeným zvířatům naši planety. Mohou mezi zvířecí a lidskou populací přenášet onemocnění vyvolaná skupinou patogenních mikroorganismů. Tato onemocnění jsou nebezpečná zejména proto, že mohou na člověku zanechat dlouhodobé následky.
V Česku klíště přenáší až sedm závažných onemocnění, přičemž očkovat se můžeme pouze na klíšťovou encefalitidu. Chránit se tak můžete našimi účinnými spreji a gely pro klíšťatům

  • Klíšťová encefalitida - Nemoc probíhá od formy s lehkými příznaky, až po typicky dvoufázový průběh s postižením centrální nervové soustavy. Základními projevy jsou horečka, bolesti hlavy a neurologické příznaky. Úmrtnost je nízká, ale poměrně časté jsou trvalé následky.
  • Lymská borelióza - je nejčastější infekcí přenášenou klíšťaty v České republice. Případy se projeví zejména postižením kůže, kloubů, nervového systému a srdce. Flek při borelióze se objeví přibližně po čtyřech nebo pěti dnech a je přesně ohraničený, s bílým středem.
  • Tularémie - Člověk se obyčejně nakazí po hmyzím kousnutí (hlavně klíšťata, ale i např. roztoči a komáři). Lidské onemocnění je charakteristické fokálním vředem v místě vniknutí do organizmu a zvětšením místních mízních uzlin.

Méně častá onemocnění:

  • Ehrlichióza
  • Bartonelóza
  • Babesióza
  • Neoehrlichióza

Drtivá většina z nás každý rok „chytne klíště“, proto nepodceňujte situaci a chraňte se vhodnými repelenty, na které navíc nyní nabízíme slevu až 40 Kč.

Komár

Na území České republiky žije zhruba 40 až 50 druhů komárů z šesti rodů. Jejich přirozeným habitatem jsou především okolí řek, potoků a dalších vodních ploch. Vyskytují se ale také v lesích či na loukách. K nelibosti nás lidí často zavítají rovněž do městské zástavby. I přes to, že bodavý komár není tak nebezpečný jako přisáté klíště, měli bychom se mít před ním na pozoru. Zarudlé svědivé štípance totiž nejsou vůbec příjemnou záležitostí a nutí člověka škrábat se i několik dní. Nemoci způsobené komáry:

  • Valtická horečka – projevuje se podobnými příznaky jako chřipka a dokáže člověka oslabit na dobu 3-5 dnů.
  • Lymská borelióza – postihuje především nervovou soustavu, srdce nebo klouby.
  • Alergická reakce

Existuje mnoho způsobů, jak se proti komárům bránit, ne všechny jsou však účinné. Některé jsou dokonce i finančně náročné. Proto doporučujeme tyto voděodolné, krásně designované náramky proti komárům pro děti i dospělé. Zaručují ochranu 24h denně až 15 dní na náplň, dvě náplně v ceně a sleva 30 Kč na každý kus.

NEPODCEŇUJTE SÍLU PŘÍRRODY A CHRAŇTE SE!

Realizuje Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.