Úvod / Pomůcky dle použití / Toaleta, WC / Toaletní křesla, židle
Toaletní křeslo skládací výškově nastavitelné AR-102 - 1
Toaletní křeslo skládací výškově nastavitelné AR-102 - 2
Toaletní křeslo skládací výškově nastavitelné AR-102 - 3
Toaletní křeslo skládací výškově nastavitelné AR-102 - 4
Toaletní křeslo skládací výškově nastavitelné AR-102 - 1/4Toaletní křeslo skládací výškově nastavitelné AR-102 - 2/4Toaletní křeslo skládací výškově nastavitelné AR-102 - 3/4Toaletní křeslo skládací výškově nastavitelné AR-102 - 4/4

Toaletní křeslo skládací výškově nastavitelné AR-102

S polstrovaným sedákem a opěrkou, nádobou a víkem
Doprava zdarma 3 hodnocení Kód: ARM AR-102 Produktové číslo: 5907713381820
Výrobce: ARmedicalARmedical
Dostupnost: Skladem – ihned k expedici
3.390 Kč Doprava zdarma

Toaletní křeslo je určeno pro osoby se zdravotním postižením a poruchami pohybového ústrojí, jakož i pro starší osoby a také ty, které mají problémy s používáním standardní toaletní mísy. Usnadňuje a pomáhá při každodenních toaletních činnostech, umožňuje uspokojit fyziologické potřeby bez nutnosti vstávat z křesla.

Čalouněné toaletní křeslo je určeno především pro osoby citlivé na tlak, nepohodlí při používání standardní toaletní židle, pro lidi, kteří ocení pohodlí a vysokou úroveň hygieny. Zejména se doporučuje po poraněních kyčle. Měkké sedadlo a zádová opěrka jsou voděodolné z omyvatelného materiálu, což umožňuje udržovat křeslo v perfektním hygienickém stavu. Sanitární nádoba se vysouvá směrem dopředu. Polstrovaný kryt toaletního otvoru umožňuje používat křeslo stejně, jako standardní židli. Skládací rám šetří místo při skladování.

Hlavní výhody:

 • skládací ocelový lakovaný rám (šetří místo při skladování)
 • stabilní a pevná konstrukce
 • loketní opěrky
 • měkký sedák a opěrka z voděodolného omyvatelného materiálu
 • polstrovaný kryt sanitarního otvoru
 • protiskluzové násadce
 • sanitární nádoba s víkem
 • výškově nastavitelná

 

Specifikace:

 • celkové rozměry: š x h x v: 50 x 62 x 85cm
 • vnitřní šířka mezi loketními opěrkami: 47cm
 • šířka sedáku: 42cm
 • výška sedáku: 45 - 55cm
 • nosnost: 120kg

Podrobné technické údaje naleznete ve vedlejší záložce Specifikace

 

 

Specifikace
Hmotnost 7.2 kg
Celková šířkašířka v rozloženém stavu 50 cm
Celková výška 85 cm
Celková hloubkahloubka v rozloženém stavu 62 cm
Šířka sedáku 42 cm
Rám ocelový lakovaný
Vnitřní šířkaUžitná šířka 47 cm
Šířka ve složeném stavu 14 cm
Výška sedáku od podlahypokud se udává rozmezí, pak je výška nastavitelná 45 - 55 cm
Výška rukojeti od podlahypokud se udává rozmezí, pak je výška nastavitelná 60 - 70 cm
Nosnost 120 kg
Recenze produktu (3)
Pro napsání recenze musíte být přihlášen.
Ověřený zákazník z Heureky hodnotil: Čas: 09:07 Datum: 21.02.2021
skládací těžší, ale stabilní
Hana hodnotil: Čas: 07:23 Datum: 05.08.2020
Doplňuji své hodnocení o které jsem byla požádána po zakoupení prostřednictvím dotazníku zaslaného Heurékou a které zřejmě vinou technického problému se nezobrazilo celé. Praktické stabilní cestovní skládací křeslo s možností využití jako toaleta i v přírodě. Výhodou jsou výsuvné nohy opatřené robustními gumovými protiskluzovými koncovkami nebořícími se do země /vyzkoušeno v praxi/
s jejichž pomocí, lze pohodlně sedět i na nerovném terénu. Lehce přístupný hygienický z předu otevřený otvor /svého druhu zřejmě jediný takto prakticky řešený na trhu ebay,alibaba,amazon... nenalezeno a to jsem uvažovala o pořízení delší dobu/ při využití jako toaleta neomezuje jako ty oválné a i pro muže musí být praktický. Zřejmě "koženkové" hladké černé polstrování sedadla a opěrky zad působí při posazení pohodlně, nicméně pokud křeslo používáte venku v létě, je dobré si na něj dát molitanové sedáky či deku, jinak se na něm člověk bude - pokud je třeba v plavkách "potit", stejně jako na kožené sedačce v autě. Lehce z předu výsuvná, černá plastová WC nádoba s víkem /tvarem podobná zásobníkům na jídlo při švédském stolování/ je snadno udržovatelná - lze do ní případně umístit z hygienických důvodů při konání potřeby igelitový sáček a nemusí se vůbec zašpinit. Konstrukce je tak šikovně řešena, že lze pokud to podmínky umožňují použít WC i bez zasunuté nádoby . Křeslo působí vzhledově dobře i v interiéru - využila jsem ho při nedostatku židlí a teprve po upozornění k čemu vlastně slouží se stalo i centrem pozornosti / samozřejmě bez WC nádoby pokud není nutná / . Lidem s kratšími dolními končetinami, což je můj případ, přijde vhod kovová příčná tyč mezi předními nohami křesla, o kterou si mohu pohodlně opřít chodidla. Nad zádovou opěrkou je otvor sloužící jako madlo pro jednoduché složení a následný přenos či převoz. Složené křeslo se lehce vejde do osobního vozu a jako přepravní vak jsem použila neprůhledný modrý igelitový pytel prodávaný v roli /běžně v obchodě/ za pár Kč - přesně na něj padne. Funkčnost svého zakoupeného křesla jsem vyzkoušela v červenci na Šumavě. Musím uznat, že tento výrobek se bratrům Polákům opravdu povedl a to včetně reálné prodejní ceny.
Doplňuji i tzv. nevýhody :
Hmotnost a nižší loketní opěrky, ocelová konstrukce není vhodná k trvalému vystavení ve vlhkém prostředí, ale tyto vlastnosti bohatě kompenzuje stabilita a praktičnost. Pokud křeslo pro účely jaké jsem ho pořizovala potřebuje "starý" já používám "zralý" člověk, který chce žít aktivně a ne být uzavřen mezi čtyřmi stěnami bytu z důvodu časté či nenadálé potřeby návštěvy WC či odpočinku v sedě, je třeba počítat s pomocí fungující rodiny či někoho z okolí, který třeba s přenosem křesla v přírodě pomůže.

Hana Velka Praha
Ověřený zákazník z Heureky hodnotil: Čas: 09:47 Datum: 26.07.2020
Hmotnost a nižší loketní opěrky, ocelová konstrukce není vhodná k trvalému vystavení ve vlhkém prostředí, ale tyto vlastnosti bohatě kompenzuje stabilita a praktičnost. Pokud křeslo pro účely jaké jsem ho pořizovala potřebuje "zralý" člověk, který chce žít aktivně a ne jenom mezi čtyřmi stěnami bytu z důvodu časté potřeby návštěvy WC či odpočinku, je třeba počítat s pomocí fungující rodiny či někoho z okolí, který třeba s přenosem křesla v přírodě pomůže.
Praktické stabilní cestovní skládací křeslo s možností využití jako toaleta i v přírodě. Výhodou jsou výsuvné nohy opatřené robu
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

Realizuje Používáme e-shop oXyShop X5 od společnosti oXy Online s.r.o.